• Harmonogram pracy przedszkola

•         Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku
               w godzinach od 6.00 do 17.00.

Dzieci przyprowadzamy do godziny 8.15,

a odbieramy do godziny 17.00

6.00 - 8.15
          Gry, zabawy i zajęcia dowolne dzieci według pomysłów własnych lub przy niewielkim udziale nauczyciela.

Zabawy integracyjne, zajęcia indywidualne wspierające rozwój dziecka. Rozmowy z dziećmi zgodne z tematyką kompleksową i zainteresowaniami dzieci.

8.15 - 8.30

Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych związanych z samoobsługą dziecka i przygotowaniem do śniadania.

Śniadanie

9.00 - 10.30

Sytuacje edukacyjne organizowane dla całej grupy, realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego przy wykorzystaniu przygotowanych przez nauczyciela materiałów i środków dydaktycznych.

10.30 - 11.15

Gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu w tym zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, zabawy badawcze lub ćwiczenia gimnastyczne zorganizowane w sali zajęć.

11.15 - 11.30

Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych związanych z samoobsługą i przygotowaniem do obiadu.

11.30-12.00

Obiad

12.00-13.45

Odpoczynek (najmłodsze dzieci).

12.30 - 13.30

Zabawy dowolne dzieci w sali lub w ogrodzie przedszkolnym.

13.30 - 14.00

Podwieczorek

14.00 - 17.00

Zajęcia dodatkowe wg indywidualnych programów wspierających rozwój dziecka. Indywidualne zajęcia z dziećmi oraz zajęcia rozwijające szczególne uzdolnienia dzieci.